Napsali o karibské noci

Autor: jk <Jitka.Konasova@seznam.cz>, Téma: Setkání, Vydáno dne: 20. 08. 2013

Vyšlo v týdeníku Jiskra:

Letní slunovrat oslavili ve Vlašimi velmi stylově - Karibskou salsaparty v sokolovně, kde se sešla spousta příznivců latinskoamerických rytmů. Program pro návštěvníky byl opravdu veliký. Celou noc hrála kubánská kapela Los Rumberos, která nehrála pouze salsu, ale i rumbu, sambu nebo třeba bachatu. O doprovodný program se postarali členové kurzu Benešovské salsy, kteří pro veřejnost připravili salsové předtančení a minilekci pro začátečníky, a také se velmi ochotně ujali méně zkušených tanečníků a naučili je základní kroky a jednodušší figury.

Dále tu byly k vidění fotografie z cest po Kubě, vlašimští gymnasti, kteří ukázali své skvělé umění nebo břišní tanečnice z taneční skupiny Satranc.

Všichni si akci moc užili. Celá party se z ponurého, opravdu neletního počasí venku, přesunula na prosluněnou pláž na Kubě. Spousta lidí, hlavně benešovští salseros, byla karibsky oblečena, koktejly tekly proudem, dokonce v tělocvičně bylo i tropické klima a palmy. Ale hlavně, naprosto skvělá, letní a taneční nálada. Salsa prostě sbližuje. Tak držme Sokolům palce, ať se další party povede alespoň tak dobře, jako tahle.

Večer se konal pod záštitou Tělocvičné jednoty Sokol Vlašim v režii paní Jitky Koňasové a její rodiny ve spolupráci Sokolů.

Kristýna Červová