Vlašimská plesová sezona v sokolské režii

Autor: tk <tkucera@sokolvlasim.cz>, Téma: Setkání, Vydáno dne: 28. 01. 2014

Těžko posoudit, zda je ve Vlašimi tak málo tanečníků a tanečnic nebo v jiných organizacích jen chybí podobně zapálený tanečník a organizátor, tato vlašimská plesová sezona nabízí jen několik málo plesů a dva pořádají členové naší jednoty. 14.března se můžeme těšit už na druhý z nich - VOLEJBALOVÝ PLES. Listopadové Šibřinky už jsou minulostí, ale vzhledem k vynikající úrovni si dovolím několik detailů.

131123sibrinky_105


Sokolský maškarní ples Šibřinky proběhl v sobotu 23. listopadu a v podstatě tak díky brzkému termínu zahájil plesovou sezonu na vlašimsku.

131123sibrinky_108Program uvedl starosta jednoty Tomáš Kučera a hudební skupina GRAM mohla odstartovat příjemný večer plný tance. Ten ještě více podtrhnul bohatý doprovodný program nad rámec standardních prvků každého správného plesu - hudby, tance a tomboly. Na plese totiž vystoupila skupina břišních tanečnic Bellis s kreací nazvanou Ice Queen, v další přestávce vystoupili taneční mistři manželé Fabíkovi s tancem na téma souboje pekla s nebem, po další sérii tanců se parketu zmocnila salsa, konkrétně skupina Salsa Bellevue pod vedením Josefa Mareše, v deset hodin se plocha změnila na soutěžní podium, na němž pod vedením Luboše Chmelenského předvedli při patřičně ostrém hudebním doprovodu skupinovou soutěžní prezentaci kulturisti z nového vlašimského fitness centra World Fitness a o hodinu později obohatila ples vystoupením s názvem Nebtedi Lucie Houdková. Ani tak není výčet kompletní a navíc si v dalších přestávkách ta stále ještě čilejší část účastníků mohla vyzkoušet salsu a další tance na vlastní kůži pod odborným vedením. Jelikož vystupující zůstali až do konce, jejich zajímavá vystoupení navíc podtrhla přátelská atmosféra a pomoc při tanci napříč všemi úrovněmi tanečníků a tanečnic.I letos tak bylo velice těžké na konci plesu opouštět tuto výjimečnou událost, na jejíž má vysoké úrovni má opět nemalý podíl naše náčelnice Jitka Koňasová. 131123sibrinky_4431

Vedení naší sokolské jednoty tímto děkuje vystupujícím za skvělé zážitky a obětavým dobrovolníkům za jejich práci na přípravách plesu a těší se na setkání při březnovém plesu volejbalového oddílu.

131123sibrinky_071