Vlašimská soutěž v gymnastice

Autor: jk <Jitka.Konasova@seznam.cz>, Téma: Gymnastika, Vydáno dne: 09. 05. 2017

Ve dnech 19. a 20. dubna 2017 proběhla gymnastická část Místních závodů v sokolské všestrannosti. Dokončilo je 41 gymnastek ze Sokola Vlašim, jak ze dvou cvičebních skupin Jitky Vokolkové, tak ze cvičební skupiny Evy Spring. Děvčata poměřila své síly ve cvičení na hrazdě, kladině či lavičce, na prostné a v přeskoku. Dále ještě absolvovala závod ve šplhu o tyči. Kromě toho dívky v předchozích týdnech absolvovaly závody v lehké atletice a v plavání.
170412prebor

V kategorii mladších žákyň I zvítězila Bára Slavíková před Míšou Štikovou a Ivetkou Horákovou. Kategorii mladších žákyň II ovládla Anička Dušková následovaná Rozálkou Sládkovou a Pepinou Průšovou. Starší žákyně III vyhrála Klárka Sátrová, druhá se umístila Barča Kulíková a třetí Terka Horáková. A vítězkou kategorie starší žákyně IV se stala Vanessa Šimáčková, která porazila druhou Elišku Pánkovou a třetí Nikču Bartošovou.
Děvčata obdržela medaile a spoustu věcných cen, na které přispěl Sokol Vlašim a Město Vlašim, kterým tímto také moc děkujeme. Hlavně ale děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci závodů, a také všem rodičům a divákům, kteří přišli naše gymnastky podpořit. Doufáme, že se dívkám závody líbily a příští rok se opět zúčastní v tak hojném počtu