Mikuláš v sokolovně

Autor: jk <Jitka.Konasova@seznam.cz>, Téma: Setkání, Vydáno dne: 13. 12. 2019

Ve čtvrtek 12.12.2019 připravili vlašimští sokolové Mikulášské gala představení své mládeže, a s ním i nadílku pro mladé cvičence. Pod dohledem Mikuláše a čerta uváděl celý program anděl, který také krátce popsal činnost každého oddílu.

191212mikulas_h

Jako první přivítali oddíl rodičů a dětí. Ti si pod vedením Jitky Koňasové připravili večerníčkové cvičení s obručemi a proběhli si opičí dráhu. Dále se představily dívky z gymnastické přípravky pod vedením Adély Švejdové a Veroniky Horákové. Při moderním tanci skupiny Euforie pod vedením Bohdany Hybšové předvedlo sedm dívek choreografii nazvanou Ledová královna. Mladí basketbalisté pod vedením Petra Vaníčka a Marka Rakaše ukázali základy hry, které se již naučili. Nejpočetnější skupina Gymnastika II předvedla společnou choreografii v akrobatické sestavě. Dvacet čtyři dívky trénuje pět trenérek - Eva Spring, Katka Bubníková, Veronika Horáková, Adéla Švejdová, Yveta Kátrová. Pohybovou všestrannost uvedl Ondřej Slavík. Děti v ní hravou formou rozvíjí rychlost, sílu, přesnost, ohebnost. Oddíl baseballu a softballu pod vedením Tomáše Kučery představil část tréninku s odpaly míče. Závěrem vystoupily dívky z Gymnastiky I a III ze skupiny cvičitelky Jitky Vokolkové. Dívky společně předvedly cvičení, které si již vyzkoušely na župní akademii ve Voticích. Pro starší děvčata si gymnastky Klára Sátrová a Petra Ptáčníková vymyslely vlastní choreografii, kterou všechny zacvičily na píseň Karla Gotta.
191212mikulas_d 191212mikulas_b
191212mikulas_c
Všechny děti dostaly bohatou nadílku od Mikuláše, čert odešel s prázdným pytlem a rodiče s krásným zážitkem. Děkujeme všem trenérům a trenérkám za jejich nasazení a péči o naše děti. Přejeme všem dětem, aby je cvičení i nadále bavilo
191212mikulas_g 191212mikulas_e