Jaro je tady! Přišlo oteplení i v restrikcích!

Autor: tk <tkucera@sokolvlasim.cz>, Téma: Kancelář, Vydáno dne: 07. 04. 2020

Vláda ode dneška povolila otevření venkovních sportovišť pro individuální sporty. Předpokládá se nějaká forma samoobslužného režimu s minimálním kontaktem sportovců.

Takže pokud máte rádi tenis, golf, jízdu na koni, atletiku a další venkovní sporty, ode dneška máte za speciálních podmínek šanci užít si krásných dnů a ukončit sportovní půst ještě před Velkým pátkem, tj. ode dneška - viz zpráva ČT24:

Lidé budou moct od úterý individuálně sportovat na venkovních sportovištích. Běh nebo jízda na kole v lese budou možné i bez roušek. Individuální sportovní aktivity mimo sportoviště byly dosud možné pouze se zakrytými ústy a nosem. ?Umožňujeme pohyb těchto osob i bez roušek, ale pouze za předpokladu, že budou udržovat tu psychologickou vzdálenost dva metry od sebe. Zjednodušeně řečeno, pokud někdo pojede v přírodě na kole, nemusí mít roušku, pokud někdo po lese poběží, nemusí mít roušku. Pokud se někdo ale bude pohybovat uvnitř města, kde těch lidí bude více a kontakt by mohl být méně než dva metry, měl by tu roušku mít,? řekl ministr průmyslu a také dopravy Karel Havlíček (za ANO). Ministerstvo zdravotnictví v mimořádném opatření uvedlo, že za splnění podmínek lze provozovat například běh, cyklistiku, gymnastiku, venkovní bruslení, skateboarding, jízdu na koni, golf s maximálně dvěma lidmi ve skupině hráčů, tenis, stolní tenis, badminton, volejbal a nohejbal (vždy s nejvýše dvěma hráči na každé straně hřiště). Je také možné věnovat se vodním sportům, jako je jachting, kanoistika či veslování, při nejvýše dvou osobách na lodi, a také sportovní střelbě nebo sportovnímu letectví.

A jak to ovlivní provoz našeho areálu? Vzhledem k omezené kapacitě numůžeme poskytnout prostor veřejnosti, ani volejbalový kurt zatím není připravený na sezonu, tudíž zatím pouze pro členy a pouze multifunkční hřiště s vyznačeným hřištěm pro volejbal, nohejbal a tenis mohou poskytnout útočiště našim členům - vždy nejvýše se dvěma hráči na každé straně hřiště. Pokud budete chtít využít multifunkční hřiště v době své standardní hodiny a hrozí kolize s jinou skupinou gymnastiky, nohejbalu nebo volejbalu, informujte tuto skupinu o úmyslu hřiště využít. Pokud se jako členové chystáte využít hřiště individuálně, rezervujte si hřiště předem po e-mailu či telefonicky. Podmínkou využití hřiště členem jednoty jsou samozřejmě zaplacené příspěvky na rok 2020. Vnitřní prostory zůstávají uzavřené a vstoupit mohou pouze jednotlivci za účelem vyzvednutí sportovních potřeb.