Foto dne
150430d_na_hranici
zobrazení: 953
známka: 0
Rozpočet jednoty je omezený, tak jaké zlepšení areálu byste chtěli příště?

Celkem hlasovalo: 3792
Baseball/Softball

Kadetský tým zatím na 50%

Po těžkém dvojutkání proti favorizované ZŠ Jana Wericha během minulého víkendu přivítalo naše čapí hnízdo u vlašimské sokolovny kadetský tým Tempo Praha. Domácí se sešli letos prvně v plném počtu, dal se tedy čekat vyrovnaný boj. 100509sestava

Minulý víkend se nemohli naši kadeti (od minulého roku značně prořídlý tým) pražskému soupeři rovnat. ZŠ Jana Wericha kraluje kadetskému softballu na nejvyšší republikové úrovni a bez zaváhání si odvezl dvě výhry.

Naštěstí totéž neplatí o ostatních vlašimských soupeřích letošního pražského přeboru. Pole je značně vyrovnané a na druhou příčku si mohou sáhnout prakticky všechny zbývající týmy. Ani Vlašim nechce zůstat mimo hru o stupně vítězů a v minulém víkendu to předvedla v praxi. Přispěli k tomu i dva noví hráči Tomáš Filip a Petr Líska, kteří si připsali své první zákroky v poli a hity na pálce - viz statistiky z prvního a z druhého utkání.

Kadeti začali v poli s chutí a hned na prvních třech pálkařích si pochutnali Líska, Moudrý, Králová a Kühnel. Soupeřův nadhoz měl problémy se strajkzonou, k čemuž ještě Chlumský přidal dvojmeťáček - 4:0. Ve druhé směně jsme si nechali utéci bod a běžecká chyba (neoprávněný výběh z mety při luftu - chycení míče v letu) nás zastavila v útoku - 4:1. Ve třetí směně poprvé soupeř zahrozil dvěma hity do zadního pole a spolu s třemi chybami nás to stálo 4 body. Naštěstí udělal stejnou běžeckou chybu a navíc i druhý soupeřův nadhoz se trápil pouhým ostřelováním strajkzony - 6:5. Čtvrtá směna vypadala na debakl, když se pět prvních pálkařů v pohodě načasovalo na náš nadhoz, bodovalo a zastavil je až bodový limit 5ti bodů na směnu. Ani tentokrát jsme mnoho příležitostí na pálce v podobě dobrých nadhozů nedostali, a tak nezbylo než trpělivou a bezchybnou hrou na metách střádat alespoň nějaký ten bod - 9:10. Pátá směna byla poslední směnou v časovém limitu, a tedy poslední příležitostí na zvrat nepříznivého skore. Soupeř odpálil do levého pole, druhý pálkař dostal metu zdarma a nic nenasvědčovalo, že bychom měli ještě šanci. Pak se ale nepochopitelně dvěma běžeckými chybami připravil možnost bodovat. Chyběly dva body k vítězství. Opět přišlo několik met zdarma a nátlakovou hrou jsme dotáhli potřebné body do úspěšného konce - 12:10.

Ve druhém utkání soupeř změnil taktiku a namísto rychlého divokého nadhozu zvolil pomalejšího, ale přesnějšího nadhazovače. V dresu Vlašimi vítěznou Kozlovou na prkně vystřídala Müllerová a vedla si podobně. Tři vysoké odpaly krylo pole a pouze jeden hit znamenal dvoubodový náskok soupeře v první směně, který následně Kühnel a Chlumský svými odpaly vymazali. Ve druhé směně zazářil Karella na první metě, když ustál pálkařův prudký odpal směrem k první metě a ještě stačil zašlápnout metu před vracejícím se běžcem. Následně ještě Chlumský ve středním poli překvapil v závěru směny dalšího běžce autem po rychlé přihrávce na druhou metu. Odpovědí na bezzubý útok soupeře byly další dva hity Kühnela a Chlumského, které znamenaly čtyřbodové vedení. Ve třetí směně poprvé Tempo zahrozilo třemi odpaly, na víc než na snížení to ale nestačilo. Naopak, v dresu domácích se přidali k pálkařskému koncertu Moudrý a Kozlová, svůj první úspěšný odpal kariéry si připsal Líska - 10:3. Jasné vedení jakoby domácí ukolébalo. Hned na začátku si nechali naplnit mety a následně po chybě spojky doběhly dva body. Překvapivě se s tím kouč soupeře nespokojil a vyslal k domácí metě i třetího běžce a pomohl tak druhému autu. Nic dalšího už probuzená vlašimská obrana nedovolila. Tempo tentokrát útok domácích ubránilo bez bodu - 10:5. V pětce opět soupeř doplatil na agresivní pojetí. Po chybě levého pole chytila spojka běžce před třetí metou. Další dva odpaly znamenaly snížení o dva body. Vlašim kontrovala body Chlumského, Müllerové, a Karelly - 13:7. V závěru se soupeř vzmohl pouze na úpravu skore, zatímco Moudrý si připsal první letošní běžený homerun, k němuž ještě Kozlová a Chlumský přidali další dva body - 16:9.

Vlašim si připsala dvě výhry a poskočila na průběžnou druhou příčku.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: tk | Vydáno dne 11. 05. 2010 | Počet přečtení: 2450 | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář" | Informan e-mailVytisknout lnek
<   Březen   >
Stručně
02.01.2023: Fotky 2022
Asi nejpřehlednější pohled na fotky nabízí sekce historie. Už nabízí i kompletní rok 2022. Najdete se?

11.09.2022: Dobré zprávy
Získali jsme dotaci od města Vlašim i MUJ KLUB od Národní sportovní agentury - DĚKUJEME! Pivnice má nového provozovatele - prý se pokusí rozjet znovu i kuchyň! SKVĚLE!

06.09.2022: Muži softbal těsně podlehli Ekonomu
Těsné vedení v poslední směně Ekonom srovnal na 6:6 a v tie-breaku přidal další bod, na který domácí Vlašim už nedokázala reagovat
© 2020 -tk- Sokol Vlašim. Všechna práva vyhrazena.